"Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti" fakulteti dekani, t.f.d. Isakov Abdusaid Jalilovich ham ana shu xayrli ishga bosh qo‘shdilar. 1979-1989 yillari o‘zlari tahsil olgan G‘allaorol tumanidagi 6-sonli o‘rta maktab o‘quvchilari uchun kitoblar to‘plamini taqdim etdilar.
30.04.2019
QSXET fakulteti 210 a - guruh talabalari guruh rahbari "Elektr ta’minoti va qayta tiklanuvchi energiya manbalari" kafedrasi dotsenti Nusratillo Toshpo‘latov bilan birgalikda Samarqandga birgalikda Samarqand shahrida joylashgan bir nechta ziyoratgohlarda bo‘lishdi.
"Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti" fakultetida "Dekanat kubogi" shiori ostida Futbol musobaqasi tashkil etildi.
06.05.2019
“Tuproqshunoslik va dehqonchilik” kafedrasi katta o‘qituvchi Durdona Alikarieva “Ekologiya va atrof muhit muhofazasi” fanidan QSXET fakulteti QXEA ta’lim yo‘nalishi 203 - guruh talabalari bilan 2019 yilning 2 may kuni o‘sha tabiat muzeyiga tashrif buyurishdi.
"Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti" fakulteti “Qishloq xo‘jaligini elektrlashtirish va avtomatlashtirish” ta’lim yo‘nalishidagi 301- 302- 302a guruhlariga “Ishchi kasbini egallash”, “Energiya tejamkorlik asoslari” va “Elektr uskunalarini ekspluatatsiyasi va texnik servis” fanlaridagi laboratoriya ko‘chma dars mashg‘ulotlari tashkil etildi.
QSXET fakulteti 309, 310a-guruh talabalari uchun “Svetotexnika va elektrotexnologiya” fanidan “Ultrabinafsha nurlatish manbalari bilan tanishish va ish rejimlarini o‘rganish” mavzusida “Bosh maxsus konstruktorlik byurosi” (“BMKB-Agromash” AJ) korxonasida ko‘chma dars tashkil etildi.
08.05.2019
“Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti” fakulteti Toshkent shahridagi “O‘zbekiston Islom sivilizatsiyasi markazi” qurilishi jarayonlari bilan borib tanishishdi.
13.05.2019
«Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti» fakulteti «Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish» ta’lim yo‘nalishi 2018-2019 o‘quv yili uchun mo‘ljallangan murabbiylik rejasining «Sog‘lom turmush tarzi falsafasini shakllantirish va jismoniy tarbiya» bo‘limi «Xalqaro salomatlik kuni»ga bag‘ishlangan tadbirni haftalik o‘tkazish bo‘yicha ko‘rsatilgan bandiga binoan guruh murabbiyi Ch.Oxunboboeva boshchiligida «Bodomzor» futbol maydonida 207-guruh talabalari o‘rtasida futbol bo‘yicha sport musobaqasi o‘tkazildi. Unda 22 nafar talabadan 2 ta jamoa - «Paxtakor» va «O‘zbekiston» jamoalari tuzilib, do‘stlik musobaqasi o‘tkazildi.
“Texnologik jarayonlarda ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish” yo‘nalishi 1-bosqich 106-guruh talabalari bo‘sh vaqtlarini samarali o‘tkazish maqsadida 2019 yil 8 may kuni guruh murabbiyi A. Nigmatov bilan birgalikda Botanika bog‘ida tashkil qilingan Xotira va qadrlash kuniga bag‘ishlangan tadbirda ishtirok etishib olam-olam taassurotlarga ega bo‘lishdi.
5430200-«Qishloq xo‘jaligini elektrlashtirish va avtomatlashtirish» ta’lim yo‘nalishi bitiruvchi talabalari bitiruv malakaviy ishlarining himoyasi o‘tkazildi.
25.06.2019
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoev rahbarligida 19 mart kuni yoshlarga e’tiborni kuchaytirish, ularni madaniyat, san’at, jismoniy tarbiya va sportga keng jalb etish, ularga axborot texnologiyalaridan foydalanish ko‘nikmalarini singdirish, yoshlar o‘rtasida kitobxonlikni targ‘ib qilish, xotin-qizlar bandligini oshirish masalalariga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishi o‘tkazilgandi.
29.06.2019
“Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti” fakulteti 5313200-"Texnika va texnologiyalarning texnik ekspertizasi va marketing ta’lim" yo‘nalishi 312 - guruh talabasi Lutfullaev Muzaffar Fayzullo o‘g‘li katta yutuqqa ega bo‘ldi.
09.01.2020
"Qishloq va suv xo‘jaligining energiya ta’minoti" fakultetida talaba yoshlar o‘rtasida konstitutsiya targ‘ibot oyligi munosabati bilan “Konstitutsiya bilimdoni” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi. Mazkur tanlovdan ko‘zlangan maqsad Bosh qomusimizning mazmun-mohiyatini keng targ‘ib etish orqali yoshlarning siyosiy-huquqiy bilimini oshirish, ijtimoiy-siyosiy jarayonlarda faolligini ta’minlashdan iboratdir.
19.12.2019
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoevning 2019 yil 8 oktyabrdagi “O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim tizimini 2030 yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida” PF-5847-sonli Farmonining 3-bob 5-bo‘limida, ishlab chiqarish korxonalarida dars mashg‘ulotlari va talabalar amaliyotini samarali tashkil etish hamda
17.12.2019
2019 yil 14 dekabr kuni 05.05.07. - Qishloq xo‘jaligida elektr texnologiyalar va elektr uskunalar ixtisosligi bo‘yicha “Meva va uzum sharbati ishlab chiqarishning energiya samaradorligini oshirish elektrotexnologiyasi” mavzusida texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi.
13 dekabr kuni 2-talabalar turar joyida yangi yil munosabati bilan tashkil etilgan bayramda "Qishloq xo‘jaligini energiya ta’minoti" fakulteti faol ishtirok etishdi.
16.12.2019
"ET va QTEM" kafedrasi assistenti ma’naviy- ma’rifiy ishlar bo‘yicha ma’sul A.T.Sanbetova tomonidan Onam o‘rgatgan o‘gitlar mavzusida davra suhbati o‘tkazildi va unga mehmon sifatida fakultetimiz faxri professor R.T.Gazievani taklif etdi.
14.12.2019
Institutimiz talabalarining kelajakda o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha yuqori malakali kadr bo‘lib chiqishida ishlab chiqarish korxonalarining o‘rni juda katta shu munosabat bilan shu yilning 10 dekabr kuni
10.12.2019
“Qishloq va suv xo‘jaligi energiya ta’minoti” fakultetining “Qishloq xo‘jaligini elektrlashtirish va avtomatlashtirish” ta’lim yo‘nalishi 3-kurs 301 va 302a guruh talabalarining bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish doimo diqqat e’tiborda. Xuddi shu maqsadda “Elektrotexnologiyalar va elektr jihozlaridan foydalanish” kafedrasi dotsenti 302a guruh murabbiysi O‘.Xaliqnazarov talabalarni Toshkent Teleminorasi yonida joylashgan sport majmuasiga boshlab bordi.
13.01.2020
QSXET fakulteti “Texnika va texnologiyalarning texnik ekspertizasi va marketing” ta’lim yo’nalishi 1-kurs 110-guruh talabalari guruh murabbiysi A. Mustafoqulov boshchiligida shahrimizda joylashgan “Qatag’on qurbonlari xotirasi” davlat muzeyiga tashrif buyurdilar. ..