Toshkent irrigatsiya va melioratsiya instituti, 14 D, Shri sug'orish va TIMI suv muammolari - 4 rivojlantirish, shuningdek, TIIM Buxoro filiali
24.10.2017
2016 yil 26-29 may kunlari Farg'ona shahrida mamlakatimiz oliy o'quv yurtlari o'rtasida "Universiada-2016" sport musobaqalari o'tkazildi.
Faoliyatdagi insonda tashabbuskorlik va tashkilotchilik qobiliyati bo‘ladi. Bu esa uning xizmatlarini rag‘batlantirish ehtiyojini keltirib chiqaradi. Zahmat chekmaguncha rahmat eshitilmasligi aniq.
08.12.2017
Til bilgan dil bilar, dil bilgan el bilar. O‘z ona tilingizni chuqur o‘rganish asnosida xorijiy tillarni ham mukammal bilishga intilish xayrlidir. Qolaversa, bu davr talabi hamdir.
Bilimlarni sinash intellektual o‘yinlarning o‘tkazilishi bilan bog‘liqligi ayon. Bu masalaga e’tibor institut miqyosida katta mohiyat kasb etadi.
2018 yil 22 yanvardan 3 fevralgacha Qozog‘iston milliy agrar universitetida o‘tkaziladigan qishki maktab quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha talabalarni taklif qiladi:
08.01.2018
QSXEA fakul’teti talabalari “Toshkent IES” UK da yanvar-fevral oylarida 1-4 kurs talabalari ekskursiya uyushtirmoqda.
08.02.2018
Fakultetning O‘zbekiston “Yoshlar ittifoqi” yetakchi Z. Xolmatovlar tashabbusi bilan fakultetining 1 bosqich talabalarining bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish uchun sportning Mini-futbol turi bo‘yicha institutimizning sport zalida musoboqa tashkil etildi.