"Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти" факультети декани, т.ф.д. Исаков Абдусаид Жалилович ҳам ана шу хайрли ишга бош қўшдилар. 1979-1989 йиллари ўзлари таҳсил олган Ғаллаорол туманидаги 6-сонли ўрта мактаб ўқувчилари учун китоблар тўпламини тақдим этдилар.
30.04.2019
ҚСХЭТ факультети 210 а - гуруҳ талабалари гуруҳ раҳбари "Электр таъминоти ва қайта тикланувчи энергия манбалари" кафедраси доценти Нусратилло Тошпўлатов билан биргаликда Самарқандга биргаликда Самарқанд шаҳрида жойлашган бир нечта зиёратгоҳларда бўлишди.
"Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти" факультетида "Деканат кубоги" шиори остида Футбол мусобақаси ташкил этилди.
06.05.2019
“Тупроқшунослик ва деҳқончилик” кафедраси катта ўқитувчи Дурдона Аликариева “Экология ва атроф муҳит муҳофазаси” фанидан ҚСХЭТ факультети ҚХЭА таълим йўналиши 203 - гуруҳ талабалари билан 2019 йилнинг 2 май куни ўша табиат музейига ташриф буюришди.
"Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти"факультети “Қишлоқ хўжалигини электрлаштириш ва автоматлаштириш” таълим йўналишидаги 301- 302- 302a гуруҳларига “Ишчи касбини эгаллаш”, “Энергия тежамкорлик асослари” ва “Электр ускуналарини эксплуатацияси ва техник сервис” фанларидаги лаборатория кўчма дарс машғулотлари ташкил этилди.
ҚСХЭТ факултети 309, 310а-гуруҳ талабалари учун “Светотехника ва электротехнология” фанидан “Ултрабинафша нурлатиш манбалари билан танишиш ва иш режимларини ўрганиш” мавзусида “Бош махсус конструкторлик бюроси” (“BMKB-Agromash” AJ) корхонасида кўчма дарс ташкил этилди.
08.05.2019
“Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факультети Тошкент шаҳридаги “Ўзбекистон Ислом цивилизацияси маркази” қурилиши жараёнлари билан бориб танишишди.
13.05.2019
«Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти» факультети «Технологик жараёнлар ва ишлаб чиқаришни автоматлаштириш ва бошқариш» таълим йўналиши 2018-2019 ўқув йили учун мўлжалланган мураббийлик режасининг «Соғлом турмуш тарзи фалсафасини шакллантириш ва жисмоний тарбия» бўлими «Халқаро саломатлик куни»га бағишланган тадбирни ҳафталик ўтказиш бўйича кўрсатилган бандига биноан гуруҳ мураббийи Ч.Охунбобоева бошчилигида «Бодомзор» футбол майдонида 207-гуруҳ талабалари ўртасида футбол бўйича спорт мусобақаси ўтказилди. Унда 22 нафар талабадан 2 та жамоа - «Пахтакор» ва «Ўзбекистон» жамоалари тузилиб, дўстлик мусобақаси ўтказилди.
“Технологик жараёнларда ишлаб чиқаришни автоматлаштириш ва бошқариш” йўналиши 1-босқич 106-гуруҳ талабалари бўш вақтларини самарали ўтказиш мақсадида 2019 йил 8 май куни гуруҳ мураббийи А. Нигматов билан биргаликда Ботаника боғида ташкил қилинган Хотира ва қадрлаш кунига бағишланган тадбирда иштирок этишиб олам-олам таассуротларга эга бўлишди.
5430200-«Қишлоқ хўжалигини электрлаштириш ва автоматлаштириш» таълим йўналиши битирувчи талабалари битирув малакавий ишларининг ҳимояси ўтказилди.
25.06.2019
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раҳбарлигида 19 март куни ёшларга эътиборни кучайтириш, уларни маданият, санъат, жисмоний тарбия ва спортга кенг жалб этиш, уларга ахборот технологияларидан фойдаланиш кўникмаларини сингдириш, ёшлар ўртасида китобхонликни тарғиб қилиш, хотин-қизлар бандлигини ошириш масалаларига бағишланган видеоселектор йиғилиши ўтказилганди
29.06.2019
“Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факультети 5313200-"Техника ва технологияларнинг техник экспeртизаси ва маркетинг таълим" йўналиши 312 - гуруҳ талабаси Лутфуллаев Музаффар Файзулло ўғли катта ютуққа эга бўлди.
09.01.2020
"Қишлоқ ва сув хўжалигининг энергия таъминоти" факультетида талаба ёшлар ўртасида конституция тарғибот ойлиги муносабати билан “Конституция билимдони” кўрик-танлови ўтказилди. Мазкур танловдан кўзланган мақсад Бош қомусимизнинг мазмун-моҳиятини кенг тарғиб этиш орқали ёшларнинг сиёсий-ҳуқуқий билимини ошириш, ижтимоий-сиёсий жараёнларда фаоллигини таъминлашдан иборатдир.
19.12.2019
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.Мирзиёевнинг 2019 йил 8 октябрдаги “Ўзбекистон Республикаси Олий таълим тизимини 2030 йилгача ривожлантириш концепциясини тасдиқлаш тўғрисида” ПФ-5847-сонли Фармонининг 3-боб 5-бўлимида, ишлаб чиқариш корхоналарида дарс машғулотлари ва талабалар амалиётини самарали ташкил этиш ҳамда
17.12.2019
2019 йил 14 декабр куни 05.05.07. - Қишлоқ хўжалигида электр технологиялар ва электр ускуналар ихтисослиги бўйича “Мева ва узум шарбати ишлаб чиқаришнинг энергия самарадорлигини ошириш электротехнологияси” мавзусида техника фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси ҳимояси бўлиб ўтди.
13 декабрь куни 2-талабалар турар жойида янги йил муносабати билан ташкил этилган байрамда "Қишлоқ хўжалигини энергия таъминоти" факультети фаол иштирок этишди.
16.12.2019
"ЭТ ва ҚТЭМ" кафедраси ассистенти маънавий- маърифий ишлар бўйича маъсул А.Т.Санбетова томонидан Онам ўргатган ўгитлар мавзусида давра суҳбати ўтказилди ва унга меҳмон сифатида факультетимиз фахри профессор Р.Т.Газиевани таклиф этди.
14.12.2019
Институтимиз талабаларининг келажакда ўз йўналишлари бўйича юқори малакали кадр бўлиб чиқишида ишлаб чиқариш корхоналарининг ўрни жуда катта шу муносабат билан шу йилнинг 10 декабрь куни
10.12.2019
“Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факультетининг “Қишлоқ хўжалигини электрлаштириш ва автоматлаштириш” таълим йўналиши 3-курс 301 ва 302а гуруҳ талабаларининг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш доимо диққат эътиборда. Худди шу мақсадда “Электротехнологиялар ва электр жиҳозларидан фойдаланиш” кафедраси доценти 302а гуруҳ мураббийси Ў.Халиқназаров талабаларни Тошкент Телеминораси ёнида жойлашган спорт мажмуасига бошлаб борди.
13.01.2020
ҚСХЕТ факултети “Техника ва технологияларнинг техник экспертизаси ва маркетинг” таълим йўналиши 1-курс 110-гуруҳ талабалари гуруҳ мураббийси А. Мустафоқулов бошчилигида шаҳримизда жойлашган “Қатағон қурбонлари хотираси” давлат музейига ташриф буюрдилар.