Қомусимиз - номусимиз. Бу фикр Асосий қонунимиз Конституцияга дахлдордир. Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти факультетига қарашли 2-Талабалар турар жойининг Маънавият - маърифат хонасида 2018 йилнинг 7 декабрь куни соат 18.00.да....
12 декабрь куни “Қишлоқ ва сув хўжалигида энергия таъминоти” факультети “Электр таъминоти ва қайта тикланувчан энергия манбалари” кафедраси ташаббуси билан “Ўзбекэнерго” АЖ томонидан эълон қилинган “Электр энергиясидан самарали ва оқилона фойдаланиш ойлигини ўтказиш” чора-тадбирлар дастурига асосан ҳамда Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигининг 2018 йил 3-декабрдаги №87-02-3535 сон хатида келтирилган вазифаларни ўз вақтида бажариш мақсадида 2018 йил 12 декабрь куни профессор-ўқитувчилар, докторантлар, магистрантлар, талабалар иштирокида очиқ дарс ва кўрик танлов ўтказилди.
13.12.2018
“Электротехнологиялар ва электр жихозларидан фойдаланиш” кафедраси доценти Ў.Халиқназаров, Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти факультети Маънавият-маърифат ишлари бўйича декан муовини Ш.О.Бердиев ва “Қишлоқ хўжалигини электрлаштириш ва автоматлаштириш” йўналиши 2 босқич 202 а-гуруҳнинг иқтидорли талабалари Н.Зияев ва Ж.Турсуновлар билан биргаликда 324-умумий ўрта таълим мактабининг 8-9-синф ўқувчилари билан Конституция менинг ҳаётимда мавзусида “Заковат” ўйинлари ўтказилди.
14.12.2018
14-декабрда институтнинг 7-маърузалар залида (ҚСХЭТ ва ҚХМ факультетларининг талабалари) "Оилада зўравонликнинг олдини олиш" мавзусида умумий йиғилиш бўлиб ўтди.
15.12.2018
“Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факультети талабалари ўртасида турли ёт ғоялар ва таҳдидларга қарши курашиш, мафкуравий иммунитетни шакллантириш ҳамда ҳуқуқий маданиятни юксалтириш мақсадида 2018 йил 14 декабрда 8-залда “Одам савдоси - давр муаммоси” мавзуcида маънавий-маърифий тадбир бўлиб ўтди.
Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти факультети ва Тошкент шаҳар Шайхонтоҳур тумани 324-сонли мактаб билан ҳамкорликдаги умумий ўрта таълим муассасаларида ижтимоий-маънавий муҳитни янада соғломлаштириш мақсадида “Ўзбекистон тараққиётида менинг ҳиссам” мавзусида 8-синф ўқувчилари ўртасида кўрик-танлов бўлиб ўтди.
15-декабрь куни профессор-ўқитувчилар, докторантлар, магистрантлар ва талабалар иштирокида «Электр таъминоти ва қайта тикланувчан энергия манбалари» кафедрасида ташкил этилган “Энергия тежаш миллий команияси” АЖ Бош директори ўринбосари т.ф.д. профессор Қаландаров Полвон Искандаровичнинг “Энергосбережение и перспективы развития возобновляемой энергетики мира и Узбекистана” мавзусидаги муаммоли маърузаси тингланди.
17.12.2018
21 - декабрда институтнинг 1 - маърузалар залида (ҚСХЭТ, ЕРБ, ГТҚ, КХМ факультетларининг талабалари) "Эрта никоҳ ва оиладаги ажримларнинг олдини олиш" мавзусида умумий йиғилиш бўлиб ўтди.
21.12.2018
20 декабр куни ТИҚХММИ 8-маърузалар залида, «Қишлоқ хўжалигини электрлаштириш ва автоматлаштириш», «Электр энергетикаси» ва ТЖИЧАБ таълим йўналишлари 3 ва 4 босқич талабалари иштирокида «ARTEL компанияси ишлаб чиқараётган маҳсулотлари, технологиялари, мутахассисларига талаблар» мавзусида маъруза ўтказилди.