Қоидани билиш фойдали
16 апрел куни 2-Талабалар турар жойида тарбиячи педагог, психолог Сагдуллаева Дилором ташаббуси билан "Йўл - қоидаси, умр - фойдаси" мавзусида талабалар билан давра суҳбати уюштирилди. Давра суҳбатини Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ Матбуот хизмати инспектори лейтенант Давлетшин Наил Равилевич олиб борди. Ёш авлодни ҳаётини асраш, уларнинг соғлом ва бақувват кишилар қилиб етиштириш муҳим вазифа ҳисобланади. Ўзбекистон Республикасида йўл-транспорт ҳаракати хавфсизлиги юзасидан амалга оширилаётган ишлар шу мақсадга қаратилгандир.
Ҳақиқатан ҳам бутун оқув йили давомида йўлкалар, чорраҳа-ю, бурулишлар, талабалар билан гавжум бўлади. Улар қачон ва қайси йўлдан юришларини бораётган автомобилларга дуч келишади, йўл белгиларини, ёнаётган светофор чироқларини учратишади. Кўча ва чорраҳаларни кесиб ўтишда улар йўл ҳаракати қоидасини яхши билмоқлари ва унга қатъий риоя қилмоқлари зарурлиги айтиб ўтилди. Наил Равилевич талабаларни қизиқтирган турли саволларга жавоб бердилар. Давра суҳбати жуда қизиқарли тарзда бўлиб ўтди. ГТС факултети декан ўринбосари Азимов Азам, ГИМ факултети кафедраси ўқитувчиси Рахмонов Б.М. ва ГИМ, ГТС, ҚСХЕТ талабалари қатнашишди.

Знать правила полезно
16 апреля по инициативе воспитателя-педагога психолога Сагдуллаевой Дилором в студенческом общежитии № 2 был организован круглый стол на тему: «Правила дорожного движения - правила жизни». На данное мероприятие был приглашен инспектор пресс-службы Ташкентского городского отдела внутренних дел лейтенант Давлетшин Наил Равилевич. Важнейшая задача - защитить подрастающее поколение и вырастить его здоровым и энергичным. Работа, проводимая в Республике Узбекистан в области безопасности дорожного движения, направлена на выполнение этих целей.
Действительно, участники дорожного движения обязаны знать и соблюдать Закон Республики Узбекистан «О безопасности дорожного движения», настоящие Правила и приведенные в них соответствующие требования сигналов светофора, дорожных знаков, дорожной разметки, а также неукоснительно выполнять требования лиц, регулирующих в пределах предоставленных им прав дорожное движение. Наил Равильевич ответил на все интересующие вопросы студентов. Беседа за круглым столом была очень интересной. В мероприятии приняли участие заместитель декана факультета ГТС Азимов Азам, преподаватель кафедры факультета МГР Рахмонов Б.М. и студенты факультетов ГТС, МГР, ЭСиВХ.