Дўстлик бебаҳо туйғугина эмас, балки санъат, гўзаллик ҳамдир. Биз дўстларни ардоқлаган кишини шарафлаймиз, кўп дўстга эга бўлиш муносабатларда самимиятнинг устунлигини белгилайди. Турли йўсиндаги мусобақаларда ана шу ҳис ҳукмрон бўлиши шарт. Ўзбекистон Республикасида “Ёшларга оид Давлат сиёсати” Давлат дастури ижросини таъминлаш ҳамда талабаларнинг спортга бўлган қизиқишларини орттириш ва бўш вақтларини самарали ташкил этиш мақсадида 28 апрель куни Тошкент Ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти "Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти" факультетида "Деканат кубоги" шиори остида Футбол мусобақаси ташкил этилди.
Ушбу мусобақада факультетимиз барча иқтидорли, спортга иштиёқи баланд талабалар ўз гуруҳлари билан иштирок этди. Мусобақа барча гуруҳлар ўртасида ташкил этилганлиги сабабли ўйинлар ўзига ҳос тарзда шиддатли бўлди. Юқори кайфиятда бўлиб ўтган мусобақамизда юқори салоҳият эгалари 212-гуруҳ талабалари 1-ўрин, 409 гуруҳ талабалари 2-ўрин ва 401-гуруҳ талабалри 3-ўринларни қўлга киритишди. Бундай тадбирлар, мусобақалар давом этади факултет фаолларидан янада ташаббускорликни кутиб қоламиз.

Спорт - это физическая необходимость
Дружба - это не только бесценное чувство, но и искусство и красота. Мы уважаем тех, кто любит наших друзей, наличие большого количества друзей устанавливает искренность в отношениях. Спорт — это жизнь. Вся наша жизнь напоминает бег с препятствиями. В целях обеспечения реализации Государственной программы «Молодежная политика Республики Узбекистан» и повышения интереса студентов к спорту, а также эффективной организации их досуга 28 апреля в Ташкентском институте инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства на факультете энергоснабжения сельского и водного хозяйства были организованы футбольные соревнования под лозунгом «Кубок деканата».
В этих соревнованиях со своими группами приняли участие талантливые студенты факультета.
Соревнование было организовано среди всех команд, поэтому они были напряженными. В соревнованиях, прошедших на высоком уровне, первое место заняла 212- группа, второе место заняли студенты 409 группы, а третье место заняла 401-группа. Такие мероприятия и соревнования будут продолжаться. С нетерпением ждем дальнейших инициатив от студентов факультета.