Эркин ва фаровон ҳаётимиз кафолати
Қомусимиз - номусимиз. Бу фикр Асосий қонунимиз Конституцияга дахлдордир. Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти факультетига қарашли 2-Талабалар турар жойининг Маънавият - маърифат хонасида 2018 йилнинг 7 декабрь куни соат 18.00.да  “Электротехнологиялар ва электр жиҳозларидан фойдаланиш” кафедраси профессор-ўқитувчилари ва Ўзбекистон Республикаси ИИВ Малака ошириш факультети ҳамкорлигида Конституция кунига бағишланган юқоридаги сарлавҳа остида суҳбат ўтказилди.
Ўзбекистон Республикаси ИИВ Малака ошириш факультети   подполковники Улуғбек Рахимов “Сиз конституцияни биласизми” мавзусида маъруза билан иштирок этди. У барча иштирокчиларни Ўзбекистон Республикасининг Конституцияси қабул қилинганига 26 йил тўлгани муносабати билан табриклади. Сўнгра Ўзбекистон Республикаси Конституция бўйича батафсил маълумотлар берди.
Маърузадан кейин подполковник Улуғбек Рахимовга талабалар айниқса, биринчи босқич талабалари бир қанча саволлар бериб тегишли жавобларни олишди.
“Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факультети Маънавият-маърифат ишлари бўйича декан муовини Ш. О. Бердиев ахбороти

Свобода и процветание - гарантии нашей жизни
Конституция - основной закон государства. 7 декабря 2018 года в 18.00 в комнате духовности и просвещения студенческого общежития № 2 Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства профессорско-преподавательским составом кафедры «Электротехнологии и использование электроприборов» факультета «Энергообеспечение сельского и водного хозяйства» совместно с факультетом повышения квалификации Министерства внутренних дел Республики Узбекистан было проведено мероприятие, посвященное Дню Конституции.
Подполковник факультета повышения квалификации Министерства внутренних дел Республики Узбекистан Рахимов Улугбек выступил с лекцией под названием «Знаете ли вы Конституцию?». Он поздравил всех участников с 26-й годовщиной принятия Конституции Республики Узбекистан. Затем предоставил подробную информацию о Конституции Республики Узбекистан. После лекции подполковнику Рахимову Улугбеку студентами, особенно первокурсниками, были заданы вопросы, на которые они получили соответствующие ответы.
Информация замдекана по духовно-просветительской работе факультета «Энергообеспечения сельского и водного хозяйства» Бердиева Ш.О.